gotowkanajuz.pl

Blog tematyczny o finansach i ekonomii

Internet

Jak usunąć relacje na fb?

Jak usunąć relacje na fb?

Relacja na Facebooku to stosunkowo nowa funkcja, oferowana nam przez światowy portal. Dawniej była kojarzona jedynie ze Snapchatem oraz Instagramem, gdzie cieszy się bardzo dużą popularnością. Na czym polega ta funkcja? Jak z niej korzystać, a przede wszystkim, jak z niej zrezygnować i usunąć stworzoną wcześniej relację?

Relacja na Facebooku – czym jest?

Relacje na Facebooku wprowadzono w roku 2017. Funkcja ta widoczna jest na samej górze tablicy. Polega na udostępnieniu przez dwadzieścia cztery godziny zdjęć, krótkich nagrań, ogłoszeń. Możemy też udostępnić czyjś post. Każdy materiał można ozdobić gifami, filtrami, naklejkami, czy innymi efektami poprawiającymi efekt.
Opcja ta pomaga relacjonować znajomym ciekawych, bądź ważnych dla nas wydarzeń. Pozwala na bieżąco przedstawiać fakty z naszego życia. Jednocześnie, daje nam gwarancję, że materiały tam umieszczone nie zostaną na tablicy „na zawsze”.

Jak usunąć relacje na fb

Zdarza się, iż przez pomyłkę, nieostrożność, bądź np. bawiące się naszym telefonem dziecko, w zamieszczonej przez nas relacji, znajdą się materiały, których nie chcieliśmy zamieszczać. Czasami na stories chcemy tylko o coś zapytać i mieć pewność, iż jak największa liczba znajomych obejrzy relację i pomoże nam rozwiązać problem. W tych sytuacjach nie ma potrzeby, by relacja przez nas zamieszczona, „wisiała” na tablicy całą dobę. Na szczęście, w łatwy sposób można ją usunąć. Wystarczy przejść przez kilka kroków.
Pierwszym z nich jest zalogowanie się na swoim Facebooku. Na samej górze głównego ekranu widoczne będą relacje. Pierwszą z nich jest zawsze nasza relacja. Należy na nią nacisnąć kursorem. Wtedy, w prawym górnym roku pojawią się aktywne przyciski. Należy wtedy wybrać ikonkę z trzema kropeczkami, a gdy widoczne będą opcje trzeba wybrać tę z ikoną kosza. Jest to przycisk „Usuń zdjęcie”. Kiedy potwierdzimy chęć usunięcia relacji, nie będzie już ona widoczna dla użytkowników Facebooka.

Relacja „Na żywo”

Bardzo podobną funkcją Facebooka jest relacja „Na żywo”. Live daje nam możliwość transmitowania danego wydarzenia w czasie rzeczywistym. Podczas trwania takiej transmisji, widzowie mogą pisać komentarze i np. zadawać pytania osobie, której relację właśnie oglądają.
Warto podkreślić, iż po zakończeniu relacji na żywo, zapisuje się ona na naszym profilu. Live może być nadal komentowany, oglądany przez znajomych, czy udostępniany dalej. To podstawowa różnica, pomiędzy zwykłą relacją, a Live’m. Jednak i tego filmu, w łatwy sposób można się pozbyć. Wystarczy odnaleźć określony filmik. Powinien być widoczny w zakładce „Relacje na żywo”. Po raz kolejny, odszukujemy trzy kropki, a po kliknięciu na nich kursorem, wybieramy opcję „Usuń”. Należy wtedy potwierdzić chęć pozbycia się filmu z naszego Facebooka, a wtedy znika on z naszego profilu.

Jak widać, funkcje Facebooka są łatwe w użytkowaniu i dość intuicyjne. Ważne, iż, w razie niepowodzenia, możemy w łatwy sposób pozbyć się niechcianego filmu, czy zdjęcia. Mimo to, warto pamiętać, że w Internecie nic nie ginie na 100%, warto więc kilka razy zastanowić się, czy na pewno chcemy pokazać konkretną treść, zanim umieścimy ją na swoim profilu.

Udostępnij