gotowkanajuz.pl

Blog tematyczny o finansach i ekonomii

Biznes i Finanse

Co można sprzedać, by szybko zorganizować dodatkową gotówkę?

Co można sprzedać, by szybko zorganizować dodatkową gotówkę?

Sytuacje, w których szybko trzeba zorganizować dodatkową gotówkę, zdarzają się raz na jakiś czas każdemu. Nie każdy jednak w takim momencie ma możliwość sięgnięcia po oszczędności, bo po prostu ich nie ma. Można spróbować też uzyskać szybką pożyczkę, chociaż ten sposób również nie zawsze wchodzi w grę. Dobrym rozwiązaniem jest sprzedaż posiadanych przez siebie rzeczy. Co można sprzedać, żeby uzyskać pilnie w krótkim czasie dodatkowe środki?

Sprzedaż wartościowych rzeczy – jak się za to zabrać?

Wiele zależy od tego, jaka kwota jest potrzebna. Jeśli jest ona wysoka, to warto rozważyć szybka sprzedaż wartościowych przedmiotów. Dość szybko można sprzedać samochód, motocykl, czy nawet rower. Oczywiście, jeżeli zależy nam na czasie, to cena będzie musiała być bardzo atrakcyjna. Oznacza to, że na sprzedaży prawdopodobnie sporo stracimy. Ofertę sprzedaży można wystawić na jednym z popularnych serwisów aukcyjnych, czy stron z ogłoszeniami. Nie zawsze jest to jedna najlepsza metoda. Szybciej można znaleźć kogoś zainteresowanego kupnem, odwiedzając tematyczne fora internetowe. Warto pamiętać, że oferta sprzedaży wartościowej rzeczy w niskiej cenie może wielu osobom wydać się bardzo podejrzana. Dlatego też pisząc taką ofertę, warto dodać kilka słów na temat powodów, dla których taka sytuacja następuje. Do kategorii wartościowych rzeczy, które można szybko sprzedać, zaliczyć trzeba też wykonaną ze szlachetnych metali biżuterię. Szybko można sprzedać ją w skupie. Takie rozwiązanie ma swoje wadu. W miejscach tego typu płaci się za sam kruszec, a cena zależna jest od wagi przedmiotu. Właściciel punktu skupu na pewno nie uwzględni jego wartości artystycznej.

Sprzedaż drobniejszych przedmiotów

Czasem można spróbować sprzedać również drobniejsze przedmioty. Dość dużym zainteresowaniem cieszą się markowe ubrania w dobrym stanie. Najczęściej sprzedaje się je w serwisach aukcyjnych. Tutaj zasada jest taka sama – im cena będzie niższa, tym szybciej znajdzie się kupiec. W ostatnich latach popularne stały się też aplikacje służące wyłącznie sprzedaży ubrań i dodatków. Skorzystanie z nich może okazać się pomocne, zwłaszcza jeżeli do zaoferowania mamy coś atrakcyjnego. Dość łatwo i szybko można sprzedać książki. Ceny w serwisach aukcyjnych zależą przede wszystkim od popytu. Za rzadką i poszukiwaną książkę można uzyskać niezłą kwotę, jednak bardziej pospolite tytuły sprzedawane są praktycznie za grosze. Bardzo szybko można sprzedać książki udając się do antykwariatu. Właściciel takiego miejsca nie zaoferuje zazwyczaj dużej kwoty, ale przyjmie większość przyniesionych mu książek.

Czy sprzedaż rzeczy do lombardu się opłaca?

Dla wielu osób ostatnią deską ratunku może okazać się sprzedaż rzeczy w lombardzie. Plusem jest to, że przynieść można tam prawie wszystko – od narzędzi, przez sprzęt gospodarstwa domowego, po elektronikę. Problemem jest jednak to, że w takich miejscach zdecydowanie nie ma co liczyć na dobrą cenę, więc jest to rozwiązanie raczej dla zdesperowanych. Pewnym wyjściem może być nie sprzedaż rzeczy, ale zostawienie ich pod zastaw pożyczki. Dzięki temu swoją własność można w określonym w umowie czasie odzyskać – oczywiście pod warunkiem zwrotu pieniędzy.

Udostępnij