Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach


Ubiegając się o kredyt gotówkowy w banku często musimy wykazać naszą dobrą sytuację finansową. Jednym z wymaganych dokumentów jest zaświadczenie o dochodach. W przypadku wielu klientów uniemożliwia to starania o podjęcie zobowiązania. Alternatywą mogą być oferty firm pożyczkowych, które bardzo często przyjmują klientów nie posiadających zaświadczenia o dochodach. Co warto wiedzieć o takim produkcie finansowym?

Oświadczenie zamiast zaświadczenia

Zaświadczenie o dochodach może wystawić wyłącznie pracodawca. To oczywiście wymaga poświęcenia czasu przez pożyczkobiorcę. Z tego względu, firmy pożyczkowe często pozwalają nam zastąpić zaświadczenie oświadczeniem o dochodach. Spisuje je sam klient uwzględniając wszystkie formy swoich przychodów w skali miesiąca. Należy pamiętać, że w takim oświadczeniu nie mogą znaleźć się fałszywe informacje, ponieważ firma pożyczkowa posiada kompetencje do zweryfikowania przedstawionych przez nas danych.

Pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń o dochodach

Klienci firmy pożyczkowej mogą liczyć na bardzo uproszczone formalności. Czasami, do otrzymania pożyczki wystarczą jedynie informacje z dowodu osobistego. Całą procedurę można załatwić przez Internet w kilka minut. W przypadku pozytywnej decyzji, jeszcze tego samego dnia otrzymamy pieniądze. Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji nie możemy liczyć na duże kwoty. Progiem maksymalnym zwykle jest 10 tysięcy złotych, choć można trafić na wyjątkowe oferty większych pożyczek.

Większe kwoty tylko z poręczycielem

W sytuacji, gdy liczysz na większą kwotę kredytu gotówkowego i nie jesteś w stanie przedstawić zaświadczenia o dochodach, rozwiązaniem może być zabezpieczenie w formie gwaranta. Jest to osoba prezentująca lepszą zdolność kredytową. W momencie podpisania wniosku staje się ona współodpowiedzialna za spłatę zobowiązania. Dzięki temu, klient bez zaświadczeń może otrzymać pożyczkę rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>