Kto i na co bierze kredyty? Profil pożyczkobiorcy


W ostatnichl atach coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie zobowiązań finansowych w formie pożyczki lub kredytu. Głównie jest to przyczyna coraz bardziej uproszczonych procedur, które pozwalają na złożenie wniosku przez Internet w ciągu kilkunastu minut. Na co najczęściej przeznaczamy pożyczone pieniądze? Na mieszkanie?Samochód? Wczasy w ciepłych krajach? Na to pytanie odpowiada nam profil pożyczkobiorcy.

Dominują codzienne wydatki

Niestety, głównym celem podejmowania pożyczek lub kredytów jest konieczność przeżycia do końca miesiąca. Blisko 30% Polaków nie jest zadowolonych ze swojej sytuacji finansowej i przyznaje, że czasami brakuje im środków na bieżące wydatki. To pokazuje również profil pożyczkobiorcy. Pieniądze otrzymane z pożyczki są najczęściej wydawane na codzienne potrzeby: zakupy leków, artykułów codziennego użytku, koniecznych napraw, opłacenia rachunków. W przypadku podobnych celów pożyczkobiorcy często decydują się na chwilówki.

Zakup mieszkania lub samochodu

Największe zobowiązania finansowe zaciągamy oczywiście w przypadku kredytów hipotecznych na zakup mieszkania lub budowę domu. W tej grupie pożyczkobiorców dominują przede wszystkim osoby młode, choć także ludzie w wieku powyżej 40 lat decydują się na przeprowadzkę w inne miejsce. Mnóstwo osób zaciąga pożyczki gotówkowe także w celu zakupu nowego auta. Warto tutaj wymienić inny popularny cel czyli pożyczenie środków na wymarzone wczasy lub podróże.

Kredyty dla przedsiębiorców

Wielu młodych Polaków decyduje się na otworzenie własnej firmy. Na rozruch działalności i pierwsze wydatki decydują się zaciągnąć specjalny kredyt dla przedsiębiorców. To kolejny popularny cel, który często pojawia się w profilu pożyczkobiorcy w Polsce. Na co najczęściej przeznaczane są pieniądze pożyczane przedsiębiorcom? Głównym celem często jest zakup auta służbowego, urządzenie i wynajęcie biura, a także koszty marketingu i budowania marki nowo stworzonej firmy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>