Kradzież pieniędzy z konta internetowego – czy da się temu zapobiec?

kradzież pieniędzy z konta internetowego

Kradzież pieniędzy z konta internetowego zdarza się bardzo często. Czy to oznacza, że powinniśmy zrezygnować z bankowości internetowej? Oczywiście, że nie. Czy w takim razie da się jakoś przed tym ochronić? Jeśli tak, to jakie środki należy podjąć? Sprawdzamy!

Kradzież pieniędzy z konta internetowego – można temu zapobiec czy nie?

Jaka jest prawda o kradzieży pieniędzy z konta internetowego? Mamy szansę uniemożliwić kradzież pieniędzy z konta internetowego, czy też nie? Z pewnością wiele zależy od zabezpieczeń banku. Całe szczęście na tym polu polskie banki prezentują się bardzo dobrze. Cały czas pracują nad ulepszeniem swoich zabezpieczeń. Zatrudniają najlepszych specjalistów w kraju, dzięki czemu możemy spać spokojnie, ponieważ nasze pieniądze są bezpieczne. Jednak powinniśmy być świadomi tego, że nawet najlepsze zabezpieczenia banku nic nie dadzą, jeśli my sami nie zadbamy o bezpieczeństwo swoich pieniędzy.

Jak samodzielnie zabezpieczyć się przed kradzieżą pieniędzy z konta internetowego?

Co możemy zrobić we własnym zakresie, by uniemożliwić kradzież pieniędzy z konta internetowego? Z pewnością możemy pomyśleć o zwiększeniu swoich zabezpieczeń w urządzeniach, z których logujemy się na konto internetowe. Na rynku istnieje wiele specjalistycznych programów i aplikacji. Większość z nich jest nawet dostępnych za darmo, więc wystarczy je pobrać i zainstalować, a będą pilnowały naszego bezpieczeństwa w sieci. To jednak nie wszystko, banki doradzają częstą zmianę hasła.

Dlatego starajmy się regularnie zmieniać swoje dane do logowania. Hasło powinno być skomplikowane, składać się z dużych i małych liter, jak również cyfr i znaków specjalnych. Co ważne, nie zapisujmy go nigdzie, tylko zapamiętajmy. Na koniec pamiętajmy, aby zwracać większą uwagę na to, gdzie wchodzimy. W Internecie czyha na nas wielu oszustów i hakerów. Dlatego kupujmy tylko na zaufanych witrynach, a gdzie się wybierajmy zakupy z płatnością przy odbiorze. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dane do naszego konta internetowego nie wpadną w nieodpowiednie ręce.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>