Dobre książki o finansach, które warto przeczytać

Obowiązkowe lektury finansowe

W opinii ludzi sukcesu, każdy człowiek może być panem swojego losu. Wystarczy odrobina samozaparcia, systematyczna praca oraz zmiana przekonań na pozytywne. W drodze do bogactwa nie potrzebujemy kontaktów, drogi rodziców czy ukradzionego, pierwszego miliona. Liczne książki o tematyce finansowej przedstawiają nam historie osób, które zbudowały niezależność finansową od zera. Z całą pewnością warto poznać sposób myślenia prawdziwych ludzi sukcesu. Jakie książki o finansach warto przeczytać by przybliżyć się do bogactwa?

Bodo Schäfer – „Droga do finansowej wolności”

Historia Bodo Schäfera może być inspiracją dla wielu osób, które nie spełniają się w swoim życiu zawodowym i marzą o tym by w końcu wypłynąć na szerokie wody. Książka opowiada o 16-latku, który trafia do Stanów Zjednoczonych i pod okiem nauczyciela szkoli się w zakresie finansów i inwestycji. W ten sposób, Bodo Schäfer w wieku 30 lat był całkowicie niezależny finansowo. Autor postanowił podzielić się swoją historią, przemyśleniami oraz radami, które udzielił mu jego mentor. To pożyteczna dawka inspiracji, która przybliży nas do spełnienia marzeń o wolności finansowej.

Andrzej Fesnak – „Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy postępując inaczej”

W naszym kraju nie brakuje stereotypów na temat pieniędzy. „Pierwszy milion trzeba ukraść”, „Bogaty na pewno dorobił się na krzywdzie innych”, „Bogactwo to grzech”. Podobne stereotypy to główna przyczyna, dla której tak wielu Polaków ledwo wiąże koniec z końcem i nie radzi sobie z zarządzaniem pieniędzmi. Książka Fesnaka to doskonały sposób by zmienić podejście i zrozumieć, dlaczego ludzie bogaci osiągnęli sukces w odróżnieniu od osób niezamożnych. Autor daje również konkretne wskazówki, które zwiększą naszą efektywność w zarządzaniu kapitałem. Książka zdecydowanie godna uwagi dla wszystkich osób szukających inspiracji.

M. J. DeMarco – „Fastlane Milionera”

Ta książka burzy obraz dochodzenia do bogactwa powolną i ciężką pracą. M. J. DeMarco przed trzydziestką został milionerem i wolnym finansowo człowiekiem. Burzy mity o powolnym oszczędzaniu oraz opisuje trzy grupy ludzi. Tytuł książki odnosi się do osób, które w swoim życiu pędzą autostradą i w krótkim czasie potrafią zbudować duże bogactwo. Jest to bardzo obszerna publikacja (ponad 500 stron), którą mimo to czytamy jednym tchem. Napisana przystępnym językiem, opisuje ciekawe historie oraz sprawia, że w naszej głowie pojawia się myśl o tym, że każdy człowiek może stosunkowo szybko zostać milionerem.

Joseph Murphy – „Potęga Podświadomości”

Książka „Potęga Podświadomości” traktuje o stylu życia i nie jest bezpośrednio związana z tematyką finansów. Uczy nas jednak dużo istotniejszych kwestii. Jak nasze nastawienie i myśli tworzą świat, który nas otacza? Dlaczego spodziewając się porażki zwykle ją odniesiemy? Dlaczego optymiści mają większą szansę na osiągnięcie sukcesu? Joseph Murphy w bardzo przystępny sposób tłumaczy czym jest nasza podświadomość oraz jak potężną moc stwórczą posiada. Umiejętne korzystanie z podświadomości znacznie przybliża nas do dostatniego i szczęśliwego życia.

Daniel Siwiec – „Nowoczesny Inwestor”

Wielu ludzi deprecjonuje osiągnięcia bogatych ludzi twierdząc, że każdy może czerpać duże zyski z inwestycji dysponując dużym kapitałem. Daniel Siwiec w książce: „Nowoczesny Inwestor” skupia się głównie na inwestowaniu w nieruchomości, ale wiele czasu poświęca także tematowi budowania i pomnażania kapitału od zera. Książka uczy o tym jak wykorzystywać potencjalne szanse, jak generować większy zysk za pośrednictwem dźwigni finansowej oraz jak korzystać ze sprawdzonych modeli giełdowych. To zbiór praktycznych porad o dążeniu do niezależności finansowej.

Robert Kiyosaki – „Bogaty ojciec biedny ojciec”

Kiyosaki budował swoje bogactwo w Stanach Zjednoczonych będąc ubogim emigrantem z Hawajów. Zaczynał od zera by systematycznie dorobić się na własnej działalności gospodarczej. Jego książka nie daje nam sposobów dążenia do bogactwa. To coś więcej. Kiyosaki zestawia historię dwóch mężczyzn: swojego biednego ojca, który mimo ciężkiej harówki na etacie nie był w stanie żyć godziwie, oraz ojca swojego przyjaciela, który od zera zbudował jeden z największych biznesów na Hawajach. Książka idealnie ukazuje różnice mentalne między ludźmi bogatymi i ubogimi. Warto ją przeczytać by zyskać zupełnie inne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>