Czym się charakteryzuje pożyczka na dowód na raty?

pożyczka na dowód na raty

Słyszałeś o pożyczce na dowód udzielanej na raty, lecz nie wiesz, co to za produkt finansowy? A może szukałeś dokładniejszych informacji, ale bezskutecznie? Zachęcamy do krótkiej lektury! W poniższym tekście prezentujemy bardzo przydatne informacje.

Pożyczka na dowód na raty – co to takiego?

Czym tak naprawdę jest pożyczka na dowód na raty? Co skrywa się za jej terminem? Do czynienia mamy z rodzajem zobowiązania finansowego, które można otrzymać od firmy pożyczkowej, zwanej też parabankiem lub prywatną instytucją finansową. Pożyczka na dowód na raty różni się od dobrze nam znanych chwilówek, choć nadal mamy do czynienia z pożyczką, to udzielana jest na raty. Maksymalny okres spłaty może wynosić nawet około 36 miesięcy, więc faktycznie od 30-dniowych chwilówek różni się diametralnie.

Pożyczka na dowód na raty – czym się charakteryzuje?

Przede wszystkim pożyczka na dowód na raty to produkt dostępny dla każdego. Mogą z niej skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i prowadzące działalność gospodarczą. Dla pożyczkodawcy nie ma to większego znaczenia, w końcu jego działalność opiera się na świadczeniu pomocy finansowej i dokłada starań, by faktycznie mógł ją otrzymać każdy i to jak najszybciej. Dlatego pożyczka na dowód na raty cechuje się bardzo małą ilością formalności.

Przede wszystkim jest to zobowiązanie udzielane na dowód, więc mając ważny dokument tożsamości, nie będziemy potrzebować żadnych innych dokumentów – pożyczkodawca nie oczekuje żadnych zaświadczeń o zarobkach czy zatrudnieniu, nie potrzebuje też umowy o pracę lub wyciągu z konta bankowego potwierdzającego wpływy pieniędzy. Ważny dowód osobisty mu wystarcza.

To jednak nie wszystko, zobowiązanie jest dostępne online, czyli wnioskować o nie możemy w dowolnym momencie, bez względu na miejsce i czas. Wystarczy, że będziemy mieć telefon lub tablet z dostępem do Internetu. Dzięki temu szybko wypełnimy wniosek i wyślemy go do rozpatrzenia pożyczkodawcy. Warto dodać, że formalności trwają naprawdę krótko, więc przy pozytywnej decyzji, można się spodziewać szybkiego podpisania umowy i przekazania pieniędzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>