Czym jest kredyt w rachunku bieżącym i jak go wykorzystać?


Klienci banku posiadający wysoką zdolność kredytową mogą wykorzystać produkt w postaci kredytu w rachunku bieżącym. To bardzo wygodny sposób na zagwarantowanie sobie płynności finansowej w sytuacji, gdy pojawią się nieoczekiwane i nagłe wydatki. Za samo otworzenie takiego zlecenia nie ponosimy żadnych kosztów. Zobowiązanie możemy natomiast zaciągnąć w dowolnej chwili. W jaki sposób można wykorzystać kredyt w rachunku bieżącym?

W jaki sposób działa kredyt w rachunku bieżącym?

Po pozytywnej decyzji banku, rachunek bieżący zyskuje możliwość zaciągania zobowiązania finansowego. Kredyt obrotowy można przyrównać do powiększonego debetu. Klient może gospodarować znacznie większą sumą niż pieniądze znajdujące się na koncie. Wysokość maksymalnego progu kredytu jest ustalana indywidualnie. Dlaczego kredyt w rachunku bieżącym jest wygodnym rozwiązaniem? Ponieważ przez cały czas możemy dokonywać wszelkich operacji bankowych, wypłacać środki z konta, a także dokonywać płatności kartą.

Ile kosztuje kredyt obrotowy?

To oczywiście kwestia zależna od oferty banku. Samo uruchomienie produktu jest bezpłatne. Zwykle zaciągnięcie zobowiązania wiąże się z pobraniem pewnej prowizji. Jednak dopiero od momentu debetu na koncie bank nalicza należne odsetki. Wraz z wpływami środków na konto bankowe maleje kwota do spłaty, a także naliczane od niej odsetki. Co szczególnie istotne, po uregulowaniu należności mamy możliwość ponownego skorzystania z kredytu obrotowego.

W jakich sytuacjach przydaje się linia kredytowa?

Kredyt w rachunku bieżącym jest powszechnie używamy przez przedsiębiorców, szczególnie w początkowej fazie prowadzenia działalności gospodarczej. Taki produkt bankowy daje margines bezpieczeństwa i pozwala ubezpieczyć się na wypadek ponadprogramowych wydatków. Koszty takiego finansowania przy sprawnych spłatach nie należą do wysokich. Z kredytu obrotowego mogą również korzystać osoby prywatne, które chcą mieć gwarancję szybkiego dostępu do większych pieniędzy w razie nagłych sytuacji.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>