BIG InfoMonitor: 128 mln zł długów za jazdę bez biletu

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie konsekwencje niesie ze sobą jazda bez biletu komunikacją miejską? Jak pokazuje najnowszy raport BIG InfoMonitor, przez jazdę bez biletu komunikacją miejską zadłużyło się ponad sto tysięcy Polaków na 128 mln zł. Sprawa jest o tyle poważna, że Typowy przez własną lekkomyślność może zostać wpisanym do Rejestru Dłużników i stracić szansę na kredyt, czy kupno na raty wymarzonego sprzętu lub samochodu.

BIG InfoMonitor informuje o dłużnikach za jazdę bez biletu

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A., to instytucja zajmująca się przetwarzaniem informacji na temat osób zmagających się z nieregularną spłatą zadłużeń wobec instytucji czy spłacaniem zobowiązań finansowych (np. za pożyczkę, za kredyt gotówkowy). Tym razem BIG InfoMonitor postanowił przyjrzeć się długom wynikającym za jazdę bez biletu komunikacją miejską .

Jak wynika z danych BIG InfoMonitor, przez tego typu zadłużenie ogranicza swoją zdolność kredytową bardzo wielu Polaków, łącznie nazbierało się ich ponad sto tysięcy osób. Liczba ta dotyczy nie tylko osób, które nie kupiły biletu, ale również nie uregulowały kart z tego tytułu. Zaległości wszystkich gapowiczów wpisanych do BIG InfoMonitor przez koleje i firmy transportu miejskiego przekładają się na ponad 128 mln zł (dokładna liczba to 128 044 879 zł).

Jak się okazuje, na spłatę zobowiązań decydują się dopiero dłużnicy zapisani w bazach BIG InfoMonitor w chwili, gdy występują problemy z ubieganiem się o kredyt lub innego typu zobowiązanie. Prawda jest taka, że z powodu nieuregulowania kary za jazdę bez biletu można znaleźć się w rejestrze, a obecność w nim skutkuje tym, że można otrzymać odmowną decyzję w sprawie kredytu w banku, pożyczki w firmie pożyczkowej, a nawet usłyszeć odmowne rozłożenie na raty zakupy sprzętu, czy nawet samochodu.

Również problemy mogą pojawić się w sytuacji, gdy będziemy chcieli podpisać umowę na telefon, telewizję, czy Internet, bo praktycznie każda firma przed podpisaniem umowy, sprawdza swoich klientów, ich wiarygodność, jak również zaległości w spłacie zobowiązań.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>