Pożyczki lombardowe – co możemy zastawić?

co można zastawić w lombardzie

Pożyczki lombardowe dają możliwość zaciągnięcia pożyczki pod zastaw. Z pewnością mogą okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy pilnie potrzeba gotówki lub gdy inne instytucje finansowe odmówią nam pomocy. Tylko co można zastawić w lombardzie? Jakie przedmioty mogą być podstawą dającą możliwość ubiegania się o pożyczkę?

Biżuteria

Najczęściej pod zastaw lombardy przyjmują biżuterię. Oczywiście nie mowa tutaj o sztucznej biżuterii kupionej za 50 zł w galerii handlowej, lecz o takiej, która ma jakąś wartość. Przede wszystkim mowa tutaj o biżuterii z drogocennymi kamieniami (np. diamenty, szmaragdy). Jednak pod zastaw bardzo chętnie przyjmowana jest biżuteria złota. I tak do lombardu można zgłosić się z różnego typu kolczykami, wisiorami, bransoletkami, czy łańcuszkami.

Elektronika i sprzęt komputerowy

Pod zastaw można także oddać wszelkiego typu elektronikę i sprzęt komputerowy. Z pewnością w lombardzie przyjmą najnowsze telefony komórkowe, laptopy, tablety, jak również pozostały sprzęt komputerowy. Nie sposób pominąć też nowoczesnych zegarków typu smartwatch.

Dzieła sztuki

Lombardy bardzo chętnie przyjmują też różnego typu dzieła sztuki.  Jednak pamiętajmy, że muszą to być wartościowe dzieła, a nie takie, których wartość nie przekracza stu złotych. Lombardy są poważnymi instytucjami, więc oczekują, że klient ubiegający się o pożyczkę, przyjdzie z czymś wartościowym. W przypadku obrazów, czy rzeźb chodzi o znane i cenne egzemplarze.

Antyki

Jeśli zastanawiasz się, co można zastawić w lombardzie, to musisz wiedzieć, że lista na tym się nie zamyka. Nie sposób też pominąć antyków, które w dzisiejszych są w cenie. Właściciele lombardów również mają tego świadomość, dlatego chętnie przyjmują pod zastaw wartościowe starocie.

Samochody osobowe

Coraz częściej można zauważyć, że oferta lombardów się powiększa. Aktualnie coraz popularniejsze okazuje się przyjmowanie pod zastaw samochodów osobowych. Dlatego, jeśli ktoś chciałby oddać go pod zastaw, może sprawdzić, które lombardy chętnie go przyjmą.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>