Karta prepaid anonimowa-Mocne i słabe strony?

karta prepaid anonimowa

W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się o karcie prepaid, zwanej też kartą przepłaconą. Na pierwszy rzut oka nie widać, by miała w sobie coś specjalnego. Wyglądem przypomina karty, z którymi najczęściej mamy do czynienia, czyli karty kredytowe lub karty debetowe. Funkcjonalnością również nie odbiegają od nich, karta prepaid anonimowa także pozwala nam na wpłatę środków pieniężnych na konto i dysponowanie nimi zgodnie z naszymi potrzebami. Płacić nią może wszędzie, jednakowo w sieci, jak i w realu. Dlaczego więc tak wiele ludzi z nich korzysta? Jakie są mocne i słabe strony tego typu karty?

Zalety karty prepaid

Za największą zaletę karty prepaid podaje się możliwość płacenia nią wszędzie – jednakowo na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Taka karta prepaid anonimowa jest akceptowana na całym świecie, więc możemy wygodnie operować gotówką niezależnie od tego, gdzie aktualnie przebywamy. Jednak to dopiero początek, mocnych stron znajdzie się tutaj całkiem sporo. Przede wszystkim to wygodny i bezpieczny sposób na kontrolę nad wydatkami.

Kartę można doładowywać ile razy chcemy, akceptowane są nawet niewielkie sumy pieniędzy. Dzięki temu nigdy nie stracimy kontroli nad swoimi wydatkami. Co więcej, sami będziemy mogli zdecydować, kiedy musimy przystopować. Karta prepaid ma też swoje zabezpieczenia – wymagany jest kod PIN, jak i dzienny limit transakcji. Dlatego też nawet w przypadku kradzieży możemy być pewni, że bez znajomości kodu PIN, nikt nie wypłaci z niej zgromadzonych środków.

Karata przedpłacona może być anonimowa, co oznacza, że używać jej może każdy, kto zna kod PIN i nią dysponuje. Dzięki temu można przelać dowolną sumę pieniędzy i udostępnić ją komuś ze swoich bliskich, by mogli za nas dokonać transakcji. Dużą zaletą jest także fakt, że od transakcji bezgotówkowych nie są pobierane dodatkowe opłaty.

A co ze słabymi stronami?

My znaleźliśmy jedną, choć po takim wstępnie aż trudno uwierzyć, że karta prepaid anonimowa może mieć słabe strony. Jednak, gdy przyjdzie nam wypłacić pieniądze z bankomatu, szybko dojdziemy do wniosku, że choć transakcje bezgotówkowe wolne są od opłat, tak przy tych pobierane są wysokie prowizje.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>