Kto chętnie pożycza pieniądze?

pożyczanie pieniędzy

Można śmiało powiedzieć, że pożyczanie pieniędzy w naszym kraju jest modne. Pożyczamy, gdzie się da i ile się da, choć niestety ze zwrotem pożyczki już nie idzie nam tak dobrze. Gdzie jednak możemy ubiegać się o pożyczkę? Kto nam pożyczy pieniądze, gdy będziemy w trudnej sytuacji finansowej?

Pożyczka w banku

Banki to najstarsze instytucje, w których pożyczane są pieniądze. Do swojej dyspozycji mamy wiele różnego typu zobowiązań finansowych – od kredytów gotówkowych, po kredyty samochodowego, pożyczki hipoteczne, czy pożyczki konsolidacyjne, czyli produkt polecany osobom zadłużonym. Ubieganie się o zobowiązanie w banku jednak wymaga dużo cierpliwości, ponieważ trzeba przejść długi proces i zgromadzić wiele dokumentów. Banki mają dość restrykcyjne wymagania, oczekują zdolności kredytowej, jak również dobrej historii kredytowej. Dlatego nawet przejście procedury ubiegania się o pożyczkę lub kredyt nie gwarantuje nam, że pożyczą nam pieniądze.

Pożyczka w parabanku

Całe szczęście rynek to nie tylko banki, ale też parabanki. Tutaj pożyczanie pieniędzy przebiega sprawnie. Do swojej dyspozycji również mamy wiele różnego typu pożyczek, ale z dużą mniejszą ilością formalności. Pożyczkodawca nie wymaga zdolności kredytowej, nie weryfikuje naszej historii kredytowej. Pożyczki udziela na dowód, bez zaświadczeń zarówno online, jak i w punktach stacjonarnych.

Pożyczka od osób prywatnych

Jednak nie tylko instytucje finansowe oferują pożyczanie pieniędzy. Na rynku coraz częściej można się spotkać z ofertami osób prywatnych. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu pożyczając pieniądze na procent, można w łatwy sposób powiększyć swoją gotówkę. Jednak zanim zdecydujemy się na pożyczkę od osoby prywatnej, upewnijmy się, że to osoba godna zaufania. Z ustaleniem tego nie powinniśmy mieć większych problemów. W końcu do swojej dyspozycji mamy Internet. Wystarczy sprawdzić, co o danej osobie piszą byli klienci, jakie mieli doświadczenia i na tej podstawie wystawić własną opinię.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>