KRD naliczyło prawie 500 mln długów wobec sądów

Jak informuje wrześniowy raport Krajowego Rejestru Długów,  Polacy winni są sądom powszechnym aż 485,5 mln zł. Skąd tak duże zadłużenie? Kto ma najwięcej do spłaty? Sprawdzamy!

485,5 mln zł do oddania sądom według KRD

Krajowego Rejestru Długów zbiera informacje o dłużnikach, którzy mają problemy ze spłatą kredytów gotówkowych lub regulowaniem zobowiązań wobec różnego typu instytucji. Według najnowszego wrześniowego raportu Krajowego Rejestru Dłużników Polacy mają zadłużenie wobec sądów sięgające prawie 500 mln. Na sumę tą składa się wartość wpisanych nawiązek na rzecz Skarbu Państwa, orzeczonych grzywien oraz kosztów sądowych.

W porównaniu do 2017 roku wysokość tego zadłużenia jest prawie dwa razy większa. Aktualnie prawie 146 tysięcy osób ma do zapłaty 485,5 mln zł sądom powszechnym. Jak podają raporty, jeszcze w 2017 roku w Krajowym Rejestrze Długów kwota zobowiązań wobec sądów wynosiła jeszcze 210 mln zł. Odkąd powstała specjalna platforma cyfrowa obowiązek wpisywania dłużników do biur informacji gospodarczej jest przestrzegany i na bieżąco uzupełniany. W związku z tym wysokość zadłużenia wobec sądów wzrosła aż do 485,5 mln zł.

Kto ma najwięcej do spłaty?

Najmniej problemów mają seniorzy oraz millenialsi. Jak pokazuje raport Krajowego Rejestru Długów, osoby urodzone w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych oddać muszą  31 mln zł. Osoby w starszym wieku mają zadłużenie wobec sądów sięgające 20 mln zł. Z kolei największe zadłużenie odnotowują mężczyźni. Jak się okazuje, to właśnie panowie do spłaty mają 423 mln zł.

Po rozbiciu na czynniki pierwsze zadłużenia wywnioskować można, że najwięcej do spłaty mają mieszkańcy województwa pomorskiego, bo aż 81 mln zł. Co ciekawe na wysokość tego zadłużenie wpływa zobowiązanie mieszkańca Słupska, którego dług wobec sądów wynosi aż 48 mln zł. To aż jedna dziesiąta wszystkich długów z całego kraju i zarazem rekord zadłużenia wobec sądów, ale raczej nie ma czym tutaj się chwalić.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>