Jak sprawdzić dostępne środki na koncie bankowym?

dostępne środki

Coraz więcej osób swoje pieniądze przechowuje w bankach. Nie powinno to nikogo dziwić. Przechowywanie pieniędzy w banku nie tylko jest wygodne i bezpieczne, ale czasami też konieczne. Coraz więcej firm wypłaca swoim pracownikom wynagrodzenie bezpośrednio na konto bankowe, więc nawet nie ma sensu wypłacać pieniędzy, skoro i tak byśmy musieli opłacać prowadzenie konta. Jak jednak sprawdzić dostępne środki na swoim koncie bankowym? Sposobów jest kilka. Poniżej prezentujemy wszystkie z nich.

Sprawdzenie dostępnych środków w bankomacie

Aby swoje wizyty w banku ograniczyć do minimum, wraz z założeniem konta, wyrabiamy karty  kredytowe lub debetowe. Umożliwiają nam one wygodne wypłacanie pieniędzy z bankomatu, jak również przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych. Jednak to nie wszystko, ponieważ dzięki karcie szybko sprawdzimy też dostępne środki na swoim koncie bankowym.

Aby to zrobić, wystarczy wybrać się do najbliższego bankomatu. Po włożeniu karty i wprowadzeniu kodu PIN wyświetli nam się kilka dostępnych funkcji. Jedną z nich będzie sprawdzenie stanu kontu. Po kliknięciu w nią na ekranie bankomatu wyświetli nam się suma dostępnych środków. Co więcej, możemy też zrobić sobie papierowy wydruk, by na bieżąco śledzić, jak zmienia się stan naszego konta.

Sprawdzanie dostępnych środków przez Internet

Coraz częściej banki swoim klientom oferują dostęp do konta za pośrednictwem Internetu. Z reguły mówi się na to bankowość internetowa. Logować się na stronę banku można z pozycji strony internetowej banku lub aplikacji (jeśli bank taką posiada). Korzystając z bankowości internetowej, nawet nie musimy ruszać się z domu, by sprawdzić dostępne środki. Wszystkie potrzebne informacje możemy zebrać w ciągu 5 minut. To jednak nie wszystko, ponieważ za pośrednictwem Internetu bardzo wygodnie możemy zarządzać zgromadzonym środkami, czy robić przelewy.

Sprawdzenie dostępnych środków w banku

Dla miłośników tradycyjnych rozwiązań również coś się znajdzie. W końcu pieniądze można też sprawdzić bezpośrednio w banku. W tym celu wystarczy zgłosić się do oddziału swojego banku, a szybko dowiemy się, ile mamy zgromadzonych środków na koncie.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>