Co można zastawić w lombardzie?

Lombardy chyba znają wszyscy, lecz nie każdy wie, co można zastawić w lombardzie. Jeśli Ty również znajdujesz się w gronie tych osób, zapraszamy do krótkiej lektury!

Biżuteria

Do najczęściej zastawianych rzeczy można zaliczyć biżuterię złotą oraz srebrną. Lombardy bardzo chętnie biorą pod zastaw pierścionki, obrączki ślubne, naszyjniki, wisiory, łańcuszki, bransoletki czy kolczyki. Największą wartość ma biżuteria złota, im lepsza próba, tym więcej można uzyskać pieniędzy. Biżuteria srebrna jest niżej wyceniania, więc jeśli oczekujemy że za nią zbierzemy sporą ilość gotówki, to możemy przeżyć rozczarowanie.

Elektronika

Elektronika to kolejny gatunek najczęściej zastawianych rzeczy. Mowa tutaj przede wszystkim o telefonach, laptopach, tabletach, komputerach stacjonarnych, jak również o różnego typu elektronice – zegarkach elektronicznych typu iWatch. Oczywiście pod pojęciem elektroniki kryje się o wiele więcej, więc jeśli mamy cenne rzeczy z tego działu, możemy zgłosić się z nimi do lombardu.

Sprzęt RTV i AGD

Niektóre lombardy udzielają też pożyczek pod zastaw sprzętów RTV i AGD. I w tym przypadku możemy oddać pod zastaw na przykład telewizor, kino domowe, aparat fotograficzny, sprzęt hifi, robot kuchenny, czy ekspres do kawy. Po raz kolejny, zanim spakujemy posiadany sprzęt w domu, upewnijmy się, że lombard, do którego chcemy się z nim zgłosić, weźmie go pod zastaw.

Dzieła sztuki i obrazy

Lombardy mogą udzielić nam pożyczki pod zastaw dzieł sztuki i obrazów. Nie mówimy tutaj jednak o byle jakich obrazach, czy dziełach kupionych na bazarku za 50 zł. Lombardy przyjmują pod zastaw tylko drogocenne dzieła, które będą stanowiły dobre zabezpieczenie na wypadek, gdy udzielona pożyczka nie zostanie spłacona.

Jak widać, propozycji tego, co można zastawić w lombardzie, jest całkiem sporo. Lista ta jednak nadal się nie zamyka. Lombardy coraz częściej poszerzają swoją ofertę, więc jeśli mamy inne rzeczy, które moglibyśmy zastawić, możemy sprawdzić, czy zostaną przyjęte.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>