Biuro informacji kredytowej – innowacja, która ochroni nas przed wyłudzeniem kredytu na nasze dane

Biuro informacji kredytowej

Z każdej strony słyszymy, by chronić swoje dane osobowe i nie podawać ich niepowołanym osobom. Wszystko dlatego, że bardzo popularną praktyką stało się zaciąganie zobowiązań na czyjeś dane. Całe szczęście widząc ogromne zagrożenie i potrzebę zapewnienia ludziom bezpieczeństwa wprowadzona na rynek Biuro informacji kredytowej alert, innowację, która może ochronić nas przed wyłudzeniem zobowiązania na nasze dane. Czym jest Biuro informacji kredytowej alert? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

BIK alert – co to takiego?

Pod Biuro informacji kredytowej znajdziemy rodzaj powiadomień mailowych bądź SMS-owych, które otrzymują użytkownicy w chwili, gdy ktoś podejmie próbę zaciągnięcia na ich dane jakiegoś zobowiązania finansowego. Alerty wysyłane są również wtedy, gdy dany użytkownik sprawdzany jest w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Co to oznacza dla nas? Aktywując usługę, możemy mieć stałą kontrolę nad bezpieczeństwem swoich danych, jak również tego, czy ktoś nie spróbuje ich wykorzystać do zaciągnięcia zobowiązania.

To skuteczny sposób, by zapewnić sobie spokojny sen, jak również uniknąć wielu nieprzyjemności. W końcu kto chciałby mieć do czynienia z tego typu sytuacją? Raczej nikt! Z BIK alert nam to nie grozi. Stosowne powiadomienia dostaniemy jednakowo wtedy, gdy ktoś będzie próbował wyłudzić na nasze dane kredyt, pożyczkę, czy abonament komórkowy. Co więcej, możemy także udaremnić oszustom zakup sprzętu na raty lub samochodu.

BIK alert – jak działają takie powiadomienia?

BIK alerty działają natychmiast, czyli w chwili, gdy nasze dane będą wykorzystywane, od razu otrzymujemy powiadomienie mailowe lub SMS-owe. Dzięki temu będziemy o krok przed oszustami, będziemy mogli szybko podjąć działania i zapobiec wyłudzeniu zobowiązania. Co więcej, może nawet uda się złapać oszusta, który chciał tego dokonać. Warto zaznaczyć, że BIK alerty działają 24 godziny na dobę i to przez 7 dni w tygodniu, więc to zapewnia nam stałą kontrolę nad swoim bezpieczeństwem i naszych danych osobowych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>