5 faktów o pożyczce lombardowej

pożyczka lombardowa

Pożyczka dostępna dla każdego

Przede wszystkim pożyczka lombardowa to zobowiązanie dostępne dla każdego, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebujesz pilnie gotówki na spłatę bieżących zobowiązań? Masz samochód w warsztacie, a nie stać Cię na spłatę mechanika? A może wpadłeś w chwilowe problemy finansowe i brakuje Ci pieniędzy na bieżące wydatki? Każdy powód jest dobry, by wziąć pożyczkę w lombardzie. Warto jednak mieć świadomość, że lombard nie oczekuje od nas podawania celu, na jaki chcemy wziąć pożyczkę. Otrzymanymi w ten sposób pieniędzmi możemy dysponować w dowolny sposób.

Pożyczka na krótki okres

Lombardy udzielają pożyczek tylko na krótki czas. Maksymalny czas zobowiązania może wynosić od kilku do kilkunastu dni. Dokładny termin spłaty pożyczki zależy od danego lombardu. Dlatego, zanim zdecydujemy się zaciągnąć zobowiązanie, upewnijmy się, że będziemy w stanie go spłacić.

Możliwość zastawienia różnego typu rzeczy

Na korzyść pożyczki w lombardzie przemawia fakt, że przedmiotem zastawu mogą być różnego typu przedmioty. Przede wszystkim mowa tutaj o biżuterii, czy wartościowych kamieniach. Pod zastaw możemy oddać jednakowo biżuterię złotą, pierścionki z diamentami, naszyjniki wzbogacone szafirem, czy bransoletki wytłaczane szmaragdami. Jednak to dopiero początek, gdyż pożyczka lombardowa może nam być udzielona pod zastaw telefonu komórkowego, laptopa, tabletu, czy też innego sprzętu komputerowego. Lombardy bardzo chętnie przyjmują pod zastaw konsole do gier, cyfrowe zegarki, czy dzieła sztuki. Oczywiście mowa tutaj o wartościowych przedmiotach, akceptowane są tylko obrazy i rzeźby o wysokiej wartości, a nie takie, które można kupić za kilkanaście złotych na bazarze.

Możliwość zapewnienia szybkiej gotówki

Pożyczka lombardowa zapewnia szybką gotówkę. Aby ją otrzymać, wystarczy zgłosić się do lombardu ze swoimi skarbami. Od ręki zostanie wycenione to, co ze sobą przynieśliśmy. Jeśli zdecydujemy się na zastaw, pożyczkodawca przygotuje stosowne papiery i po podpisaniu umowy przekaże nam gotówkę.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>