Pożyczki dla seniorów bez progu wiekowego


Wiele banków w ofercie pożyczek i kredytów gotówkowych ustala górny limit wiekowy dla klientów. Często jest to granica 65. roku życia. Starsi seniorzy często będą zmuszeni skorzystać z pomocy firm pożyczkowych, które prezentują bardziej elastyczne podejście do tematu. Szczególnie, że seniorzy ze stałym dochodem w postaci świadczenia emerytalnego są bardzo solidnymi i pewnymi klientami. W jaki sposób wybrać najlepszą pożyczkę dla seniora?

Próg wiekowy w firmach pożyczkowych

Ze względu na niski próg wiekowy w wielu bankach, seniorzy są zmuszeni do skorzystania z usług firm pożyczkowych. Tutaj próg wiekowy jest postawiony znacznie wyżej, nawet w granicach 75. roku życia. Warto także wspomnieć o firmach, które udzielają pożyczek gotówkowych bez żadnych limitów wiekowych. Czasami jednak wiąże się to z koniecznością zapewnienia dodatkowego zabezpieczenia, którym może być poręczyciel. A zatem, seniorzy w każdym wieku nie powinni mieć trudności ze znalezieniem firmy pozabankowej, która chętnie udzieli im pożyczki.

Na co zwracać szczególną uwagę przy pożyczce dla seniora?

Osoby starsze często czują się zagubione w świecie zagmatwanych i trudnych pojęć finansowych. Seniorzy decydujący się na podjęcie pożyczki powinni pamiętać, ze oprocentowanie nominalne to najmniej istotny czynnik. Nas interesuje bowiem wskaźnik RRSO, który uwzględnia także dodatkowe koszty pozaodsetkowe takie jak: prowizja czy ubezpieczenie zobowiązania. Jeżeli pragniesz zaciągnąć pożyczkę na większą kwotę, warto skonsultować się z doradcą finansowym, który często pomoże nam wybrać najlepszą ofertę.

Skorzystaj z wygodnego sposobu porównywarki pożyczek

Szukając najlepszej oferty pożyczki dla seniora możemy również skorzystać z pomocy kalkulatora kredytowego dostępnego w Internecie. Wystarczy jedynie wpisać parametry interesującej nas pożyczki, a system zaprezentuje nam oferty spełniające nasze oczekiwania. W ten sposób szybko poznamy również całkowity koszt zobowiązania oraz możliwy termin spłaty. Dzięki tej metodzie jesteśmy w stanie bardzo szybko znaleźć najtańszą ofertę na rynku.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>