Pożyczka leasingowa – na czym polega?

 

Podstawowe mechanizmy działania bardzo upodabniają pożyczkę leasingową do tradycyjnego kredytu gotówkowego. Istotną różnicą jest jednak to, że udziela jej nie bank, a wyspecjalizowana firma leasingowa. Produkt ten jest niezwykle popularny wśród przedsiębiorców oraz rolników ubiegających się o dotacje unijną. Pożyczka leasingowa umożliwia zakup środków trwałych, które następnie mogą być finansowe przy pomocy unijnej dotacji.

Dla kogo pożyczka leasingowa jest opłacalna?

Z oferty pożyczki leasingowej korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy oraz rolnicy, którzy ubiegają się o przyznanie dotacji unijnej. Za otrzymane pieniądze można zakupić wyłącznie środki trwałe niezbędne w prowadzeniu dalszej działalności gospodarczej. Następnie, mogą one być finansowane z dotacji unijnych. Ze względu na to, że klient od razu staje się właścicielem przekazanych przez firmę pożyczkową pieniędzy, środki trwałe podlegają amortyzacji. To umożliwia przedsiębiorcom znaczne obniżenie kosztów prowadzenia firmy.

Jakimi zaletami charakteryzuje się pożyczka leasingowa?

Pożyczka leasingowa w swojej naturze jest bardzo zbliżona do kredytu gotówkowego. Świadczenia udziela jednak firma leasingowa, a nie bank. To pozwoliło zminimalizować niezbędne formalności i zaproponować klientom bardziej elastyczne warunki. Przede wszystkim, klient może liczyć na dogodne i dostosowane do swoich potrzeb warunki spłaty. Okres finansowania może zostać wydłużony nawet do okresu 10 lat. Dla przedsiębiorców bardzo istotny jest również fakt, że pożyczka leasingowa nie wymaga wkładu własnego.

Czym różni się pożyczka leasingowa od innych form leasingu?

Istnieje zasadnicza różnica między pożyczką leasingową a standardową umową leasingu, choć wielu klientów mylnie utożsamia te dwa produkty finansowe. W przypadku pożyczki leasingowej, klient w momencie podpisania umowy staje się faktycznym właścicielem przekazanych środków. Natomiast przy umowie leasingowej, właścicielem w okresie finansowania pozostaje firma leasingowa. Ta istotna różnica sprawia, że przedsiębiorca ma większe pole manewru decydując się na podjęcie pożyczki leasingowej.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>