Konsolidacja chwilówek – czy to możliwe?


Kredyt konsolidacyjny to produkt, który pozwala połączyć kilka zobowiązań finansowych zaciągniętych w bankach w jedno większe z wydłużonym terminem spłaty. Pozwala to przejąć kontrolę nad długami i znacznie zmniejszyć wysokość miesięcznej raty. Czasami jest to dobry sposób by wyjść z trudnej sytuacji finansowej. Czy na podobnej zasadzie możemy postąpić z pożyczkami pozabankowymi?Czy konsolidacja chwilówek jest możliwa?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Jeżeli posiadamy zobowiązania finansowe w kilku miejscach, bardzo łatwo możemy się pogubić i zapomnieć o uregulowaniu kolejnej raty. Co więcej, spłata wszystkich zobowiązań często przekracza nasze możliwości finansowe. Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich zadłużeń w jedno. W ten sposób uzyskujemy niższe raty, a także wydłużony okres spłacania. Minusem są oczywiście większe koszty jakie poniesiemy w ostatecznym rozrachunku. Niemniej jednak, konsolidacja długów jest czasami dobrym sposobem na to by złapać oddech.

Konsolidacja chwilówek w banku

Zdecydowana większość banków oferuje kredyt konsolidacyjny jedynie w przypadku zobowiązań zaciągniętych w innych bankach. Zadłużenia w firmach pozabankowych są niezależne i mało który bank pozwoli nam włączyć chwilówki do kredytu konsolidacyjnego. Niemniej jednak, warto skontaktować się ze swoim bankiem i zapytać o możliwe opcje. Być może otrzymamy indywidualne warunki kredytu gotówkowego, który pozwoli spłacić wszystkie zobowiązania. Inny produkt finansowy w banku może zatem zadziałać tak jak typowy kredyt konsolidacyjny.

Pozabankowe pożyczka ratalna na spłatę długu

Problemem w przypadku pożyczki gotówkowej w banku może być słaba zdolność kredytowa, która uniemożliwi podjęcie zobowiązania. W takiej sytuacji alternatywą może być większa pożyczka gotówkowa w firmie pozabankowej. W tym wariancie również decydujemy się na długi okres spłaty. Pożyczone pieniądze wykorzystujemy na spłatę otwartych chwilówek i w ten sposób, z kilku długów pozostaje nam do spłacenia tylko jedna, większa pożyczka gotówkowa. Ważnym czynnikiem na jaki musimy zwrócić uwagę jest tutaj oprocentowanie.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>