Koniec Ubera w Polsce w 2019 roku?


Protest taksówkarzy, który odbył się w ostatnim czasie w Warszawie przyniósł zamierzony rezultat. Ministerstwo Infrastruktury zmieniło projekt ustawy o transporcie, a dokument został już dostarczony do komisji prawnej przy Radzie Ministrów. Wszystko wskazuje również na to, że ustawa zostanie pozytywnie przegłosowana w sejmie. Wprowadzone zmiany mogą oznaczać koniec Ubera i Taxify w Polsce.

Na czym polega usługa Uber i Taxify

Zdecydowana większość młodych osób z całą pewnością zna takie firmy jak Uber oraz Taxify. Wyjaśnijmy jednak osobom, które nie spotkały się z tymi pojęciami, o co dokładnie chodzi w całej sprawie. Uber i Taxify to zagraniczne firmy przewozowe, do których może zgłosić się każdy człowiek posiadający samochód spełniający pewne wymagania. Klienci za pośrednictwem aplikacji mobilnej mogą wezwać taką właśnie taksówkę w wygodny i szybki sposób. Prywatni kierowcy świadczący tego typu usługi pobierają opłaty drogą elektroniczną.

Dlaczego taksówkarze mają zastrzeżenia do takiej formy przewozów? Ponieważ firmy zarejestrowane za granicą, takie jak Uber oraz Taxify mogą skutecznie unikać pewnych opłat, które ponoszą polskie firmy taksówkarskie. W rezultacie, klienci płacą znacznie mniej za usługę. Różnice były na tyle istotne, że zdecydowana większość młodych osób praktycznie zaprzestała korzystania z tradycyjnych taksówek. Uber lub Taxify jest po prostu wygodniejsze i tańsze.

Uber i Taxify znikną z Polski do 2019 roku?

Nowy projekt ustawy o transporcie reguluje kwestie przewoźników w naszym kraju. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, przewozem osób będą mogły zajmować się wyłącznie firmy zarejestrowane w Polsce. Oczywiście firmy takie jak Uber i Taxify mogłyby bez trudu zarejestrować działalność w naszym kraju. Tyle tylko, że wtedy musiałyby ponosić takie same opłaty jak normalne firmy taksówkarskie. To natomiast odebrałoby im główny atut czyli konkurencyjne ceny. Wiele wskazuje zatem na to, że nadchodzi koniec Ubera i Taxify w Polsce.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>