Haczyki w kredytach gotówkowych – na to nie daj się złapać!

Kredyty gotówkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jednak zbyt pochopne ich zaciąganie niesie ze sobą często duże ryzyko. Na jakie haczyki powinniśmy uważać? Jak ochronić się przed nieuczciwymi praktykami instytucji finansowych? Sprawdzamy!

Prawda jest taka, że wszystkie instytucje finansowe nie istnieją po to, by służyć nam tylko wsparciem w sytuacjach, gdy potrzebujemy pilnie gotówki, ale również chcą na nas zarobić. Jego priorytetem jest zysk i dlatego stosuje różnego typu triki, by na każdym kredytobiorcy zarobić jak najwięcej. My z reguły nie przywiązujemy do tego zbyt dużej uwagi, przez co później przepłacamy na kredycie. Na co dokładnie powinny zwracać uwagę? Na wszystko, zwłaszcza na to, co jest napisane drobnym drukiem…

Oprocentowanie a haczyki w kredytach gotówkowych

Naszą największą uwagę powinno wzbudzić oprocentowanie, gdyż to zwykle nim instytucje finansowe próbują nas zwabić. Ostatnio coraz częściej można spotkać się, z tym że instytucje finansowe reklamują kredyty z oprocentowaniem 0%. Brzmi wspaniale prawda? Tylko do czasu. Pamiętajmy, że na kredyt składa się wiele elementów. Nawet jeśli oprocentowanie będzie wynosić 0%, to inne parametry mogą być o wiele wyższe, a to w rzeczywistości sprawi, że zapłacisz za pożyczkę drożej. O wiele lepiej zdecydować się na oprocentowanie stałe, które sprawi, że raty kredyty nie zmienią się przez cały okres kredytowania.

Prowizje a haczyki w kredytach gotówkowych

Naszej uwadze nie powinny umknąć również prowizje, które naliczają sobie instytucje finansowe. Zazwyczaj skupiamy się na jednej prowizji, tej udzielanej od kredytu. Jednak spotkać też można z innymi rodzajami opłat, w tym np. prowizją od rozpatrzenia wniosku kredytowego, prowizją za wcześniejszą spłatę kredytu, czy prowizją od nieterminowej spłaty zadłużenia. Każda z nich będzie generować dla nas koszty.

Produkty dodatkowe

Kiedy uda nam się przebrnąć przez prawie wszystkie haczyki, nie zapominajmy o produktach dodatkowych. Bardzo często brak prowizji wiąże się np. z założeniem konta, a więc zapewnieniem odpowiednich wpływów, robieniem transakcji i ponoszeniem kosztów z tytułu współpracy z daną instytucją finansową.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>