Gdzie wyjadą Polacy na ferie zimowe w 2019 roku?


Krótki wyjazd w trakcie zimowych ferii to świetna okazja by odpocząć od codziennych spraw oraz aby naładować wewnętrzne akumulatory przed rokiem pełnym nowych wyzwań. Choć ponad połowa Polaków deklaruje, że nie planuje żadnych wyjazdów z powodu trudniejszej sytuacji finansowej, z roku na rok przybywa ludzi, którzy chcą skorzystać z zimowego urlopu. Jakie miejsca są szczególnie popularne w przypadku Polaków wyjeżdzających na ferie zimowe?

Od lat królują polskie góry

Zdecydowanie największa liczba wczasowiczów zamierza spędzić przynajmniej kilka dni w polskich górach. Często jest to również jedyna okazja do tego by pojeździć na nartach lub snowboardzie. W wielu regionach Polski śnieg jest bowiem coraz rzadszym zjawiskiem. Najbardziej oblegane miejscowości to przede wszystkim: Zakopane, Białka Tatrzańska oraz Szczyrk. Jeśli natomiast ktoś oczekuje wyciszenia i rozładowania stresu, lepszym kierunkiem mogą okazać się Bieszczady. Niezwykła aura tego miejsca sprzyja głębokiemu wypoczynkowi od codziennych problemów.

Wyjazdy zagraniczne na ferie zimowe 2019

Jeśli zaś chodzi o bardziej zamożnych Polaków wyjeżdzających za granicę, tutaj możemy wskazać dwie grupy turystów. Pierwsza zamierza uciec przed zimą do ciepłych krajów, aby chociaż przez kilka dni nacieszyć się słońcem i wysokimi temperaturami. Druga grupa z kolei zamierza uczcić zimową porę w malowniczych Alpach. Oczywiście wyjazdy za granicę wymagają nieco większego budżetu, aczkolwiek koszty można skutecznie zmniejszyć jeśli tylko z dużym wyprzedzeniem zajmiemy się organizacją i zarezerwujemy hotel oraz bilety lotnicze.

Stoki narciarskie poza górami

Z kolei świetną propozycją dla osób oszczędnych są kurorty narciarskie położone poza górami. Możemy tam liczyć na świetne warunki do szaleństw na stokach, a także na dobre i pożywne jedzenie w restauracjach i innych lokalach usługowych. Niezwykle popularne miejscowości to: Cisowa, Gołdap, Bałtów, Morsko czy chociażby Batorz. Ciekawe stoki znajdziemy także w dużych miastach: Kielcach oraz Bydgoszczy. A zatem, zimowe szaleństwa na nartach i snowboardzie wcale nie wymagają od nas kosztownych wyjazdów w góry.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>