Czy można zapłacić mandat przez Internet?


Obecnie bardzo rzadko istnieje możliwość zapłacenia mandatu w chwili jego otrzymania. Nowe przepisy antykorupcyjne sprawiają, że od kilku lat częściej spotkamy się z formą mandatu kredytowanego. Policjant wręcza nam ręcznie wypisany mandat wraz z druczkiem przekazu pocztowego. Możemy udać się bezpośrednio na pocztę lub skorzystać z szybszej metody płatności internetowej. W jaki sposób możesz zapłacić mandat przelewem internetowym?

Na zapłacenie mandatu mamy 7 dni roboczych. Z druczkiem możemy udać się na pocztę, ale to jak wiadomo wiąże się z koniecznością spędzenia czasu w dosyć długiej kolejce. Jednocześnie, wiele osób skarży się na brak możliwości zapłacenia mandatu przez Internet. Jest to jak najbardziej możliwe, ale w tym wypadku nie wykonujemy przelewu zwykłego. Dlatego, procedura jest nieco problematyczna dla osób, które nigdy wcześniej nie płaciły mandatu płatnością online. Jak należy to zrobić?

Instrukcja płacenia mandatu przez Internet

Środki z tytułu opłacenia mandatu wysyłasz na konto Urzędu Skarbowego. To natomiast wymaga innego typu płatności. Po zalogowaniu się do swojego systemu bankowości internetowej przejdź do zakładki przelewy i z rozwijanej listy wybierz „Przelew do Urzędu Skarbowego”. Może się on kryć pod inną nazwą „Przelewu Podatkowego”. Wybierając tą opcję pojawi się kolejna rozwijana rubryka. W niej należy wybrać formularz po tytułem „Mandaty”.

Na początek należy sprawdzić nadawcę na druczku i wybrać właściwy Urząd Skarbowy. Następnie przepisujemy wszystkie dane nadawcy. Niżej natrafimy na okienko „Typ Identyfikatora”. Po jego rozwinięciu wybieramy opcję „PESEL” i uzupełniamy nasze dane. W formularzu spotkamy się także z okienkiem „Identyfikator zobowiązania”. W nim należy wpisać serię i numer mandatu karnego. Informacje te również znajdują się na druczku otrzymanym od funkcjonariusza. Teraz pozostaje jedynie wpisać właściwą kwotę i potwierdzić przelew. W ten sposób opłaciłeś mandat przez Internet.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>