BGŻ BNP Paribas notuje zysk na poziomie 320 milionów złotych


Bank BGŻ BNP Paribas stoi u progu bardzo poważnych zmian rebrandingowych, które mają pomóc w umocnieniu pozycji na rynku oraz dotarciu do nowych klientów. Bardzo obiecująco prezentują się także wyniki uzyskiwane przez grupę BGŻ BNP Paribas w 2018 roku. Przez trzy ostatnie kwartały bank wygenerował zysk na poziomie 320 milionów złotych. To prawie o 40% więcej niż w roku ubiegłym. Kolejne wyniki finansowe mogą być jeszcze lepsze.

Główną część dochodu bank wygenerował oczywiście z tytułu odsetek spłacanych kredytów oraz pożyczek gotówkowych. Duże przychody generują również opłaty i prowizje dodatkowe, a także sama działalność operacyjna. Bank BGŻ BNP Paribas już po pierwszej połowie 2018 roku odznaczał się pozytywnym trendem zwyżkowym. W tym czasie instytucja wygenerowała zysk na poziomie 190 milionów złotych. Natomiast w okresie od lipca do końca września, bank uzyskał kolejne 130 milionów. Łączny zysk na przełomie III kwartałów wynosi zatem prawie 320 milionów złotych. To doskonały wynik, który może zostać bardzo poprawiony w ostatnim kwartale.

Pod koniec października, bank BGŻ BNP Paribas przejął podstawowy pakiet usług należących do Raiffeisen Bank Polska. Celem tego posunięcia jest dalsze pozyskiwanie zamożnych klientów detalicznych w większych miastach. Pełna fuzja banków ma się zakończyć w przyszłym roku. Jak informuje sam bank, aktualni klienci nie odczują żadnych zmian po dokonaniu fuzji. Różnice pojawią się jednak w wynikach finansowych. Połączenie z grupą Raiffeisen Bank Polska oznacza zdobycie dodatkowego kapitału operacyjnego. Ten będzie bardzo potrzebny w najbliższym czasie.

Na początku 2019 roku bank BGŻ BNP Paribas planuje kolejne wielkie zmiany. Na zgromadzeniu akcjonariuszy z grudnia podjęta została decyzja o zmianie nazwy instytucji. Zostanie ona uszczuplona o człon BGŻ (Bank Gospodarki Żywnościowej). To kontynuacja działań nastawionych na pozyskanie kolejnych klientów detalicznych. Całość jest związana ze strategią Fast Forward podjętą przez bank na lata 2018-2021. W opinii wielu, stara nazwa jest zbyt anachroniczna i wymaga dokonania zmian idących z duchem czasu w kierunku nowoczesnej bankowości.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>