Kredyt kupiecki – kto może skorzystać?

Rynek kredytowy rozwinął się w zawrotnym tempie. Po wsparcie finansowe możemy zgłaszać się już nie tylko do banku, ale również do instytucji pożyczkowych oraz zwykłych firm. Jedna z ciekawych opcji jest kredyt kupiecki. Czy jest ten rodzaj pożyczki i komu jest dedykowany? Podpowiadamy!

Kredyt kupiecki – co to jest?

Kredyt kupiecki występuje również pod nazwą kredytu towarowego oraz kredytu handlowego. Jest on produktem pozabankowym, udzielanym między przedsiębiorstwami. O co w nim chodzi? Przedmiotem obrotu w tego typu zobowiązaniu są towary lub usługi. Kredytodawca dostarcza odpowiedni produkt i odracza w terminie obowiązek zapłaty za niego. Kredytu kupieckiego nie regulują żadne przepisy prawne. Jednak zawsze warto zadbać o potwierdzenie zawarcia tego typu pożyczki, na przykład sporządzając umowę na piśmie lub poprzez fakturę z określonym terminem płatności.  Czas spłaty zobowiązań bywa różny – czasami może wynieść kilka dni, w innych przypadkach nawet miesiąc lub dwa.

Komu dedykowany jest kredyt kupiecki?

Kredyt kupiecki cieszy się największą popularnością w segmencie handlowo-usługowym, czyli tam, gdzie firmy zarabiają na obrocie różnego typu towarami oraz usługami . Nic dziwnego, bo to wygodna alternatywa dla innych kredytów oraz pożyczek oferowanych przez banki i parabanki dla firm. Uzyskanie takiego kredytu jest łatwe, nie trzeba przechodzić skomplikowanych i długich procedur, ani też składać żadnych wniosków. Kto w szczególności powinien pomyśleć o takim rozwiązaniu? Na pewno młode firmy, które dopiero wchodzą na rynek i nie mają płynności finansowej, by uregulować swoje zobowiązania wobec innych firm. Uzyskanie kredytu w banku może graniczyć z cudem, a żeby firma wyszła z cienia konkurencji, musi zacząć działać. Wybierając kredyt kupiecki, firma ma szansę otrzymać potrzebne towary/usługi i zarobić na swoje utrzymanie, jak również na spłatę powstałych zobowiązań. Kredyt kupiecki to także świetne rozwiązanie dla innych przedsiębiorców, których dopadną chwilowe problemy z płynnością finansową.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>