Kredyt konsolidacyjny – co to?

O kredytach konsolidacyjnych mówi się bardzo często. Jednak co tak naprawdę kryje się pod jego nazwą? Gdzie można otrzymać tego typu wsparcie i co trzeba zrobić, by uzyskać kredyt konsolidacyjny? Na te i więcej pytań znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście.

Kredyt konsolidacyjny – o czym mowa?

Pod nazwą kredytu konsolidacyjnego kryje się celowe zobowiązanie finansowe, które można przeznaczyć na spłatę dotychczasowych zobowiązań.  Warto w tym miejscu zaznaczyć, że każda instytucja finansowa udziela kredytu konsolidacyjnego we wskazanej wysokości. Dlatego, warto upewnić się, czy nasze zobowiązania nie przekroczą danej kwoty. Jeśli tak się stanie, najpierw trzeba przeanalizować swoje dotychczasowe zadłużenia i zdecydować, które z nich chcemy połączyć, a które nadal będziemy spłacać na dotychczasowych warunkach.

Skonsolidować można wszystkie zobowiązania, niezależnie od tego, gdzie zostały zaciągnięte – łączyć można m.in. kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, chwilówki, debety na rachunkach, czy nawet limity karty kredytowej. Bank przyznając taki kredyt, spłaca zobowiązania we wcześniej wskazanych instytucjach, a następnie na powstałą kwotę zadłużenia tworzy nowy produkt z wygodniejszym harmonogramem spłat, takim, któremu będziemy w stanie sprostać. Dzięki temu mamy szansę wyjść z długów i zapomnieć o problemach związanych z piętrzącymi się rachunkami.

Kto może z niego skorzystać?

Jak już wspomnieliśmy, kredyt konsolidacyjny to celowy produkt, który można przeznaczyć na spłatę posiadanych zobowiązań. Dlatego w pierwszej kolejności powinny o nim pomyśleć osoby z problemami finansowymi, które pragną odzyskać spokój, jak również ustabilizować swoją sytuację finansową. O tego typu kredycie powinny pomyśleć także osoby, które mają do spłaty kilka różnych zobowiązań i nie są w stanie sprostać terminom płatności. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu można zmniejszyć wysokość comiesięcznych zobowiązań, a stąd już prosta droga do odzyskania płynności finansowej.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>