Jak płacić mniej za paliwo?


Miesięczne wydatki na stacjach paliw często potrafią przyprawić o ból głowy. Kierowcy, którzy każdego dnia potrzebują środka lokomocji w postaci prywatnego auta wydają na stacjach nawet kilkaset złotych w ciągu kilku tygodni. Nie może zatem dziwić, że tak wiele osób szuka oszczędności i zadaje sobie pytanie jak płacić mniej za paliwo? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci uzyskać zauważalną różnicę.

Styl jazdy a spalanie paliwa

Ogromny wpływ na to ile wydajemy na paliwo ma styl naszej jazdy. Ekonomiczne prowadzenie ma tyle samo zwolenników co i przeciwników. Pamiętajmy jednak, że nie chodzi tu o ślamazarne tempo i bardzo wolną jazdę. Powinniśmy przestrzegać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim należy unikać gwałtownego przyspieszania i hamowania. Jednocześnie, należy pamiętać o dynamicznym starcie i jak najszybszym osiągnięciu prędkości, z jaką zamierzamy się poruszać. Chodzi o to, aby osiągnąć obroty pozwalające na ekonomiczną i bezpieczną dla silnika jazdę na wyższym biegu.

Zadbaj o dobre opony

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, jak duże znaczenie na spalanie ma wybór opon. Kluczowym parametrem jest opór toczenia wyrażany w skali od A do G. Opony z poziomem A pozwalają na widoczne ograniczenie zużycia paliwa. Równie ważne jest kontrolowanie właściwego ciśnienia w oponach dopasowanego do naszego pojazdu, a także sam rozmiar opon. Im większa i szersza opona, tym większy opór wpływający na spalanie. W aucie bardzo często możemy bezpiecznie zastosować węższe opony, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także oszczędność paliwa.

Zrób porządek w samochodzie

Na większe spalanie wpływa także obciążenie przewożone przez samochód. Jeżeli zatem w bagażniku i w kabinie przewozisz mnóstwo zbędnych przedmiotów, zrób porządek, a na pewno zauważysz rezultat. Oczywiście nie chodzi tutaj o pozbywanie się zapasowego koła! Wielu ludzi z przyzwyczajenia wozi jednak całkiem duże i ciężkie gabaryty, które są całkowicie zbędne, a ich obecność ma istotny wpływ na średnie spalanie pojazdu.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>