Jak działa przelew weryfikacyjny?


Przelew weryfikacyjny to standardowa procedura, która ma za zadanie chronić klientów przed nadużyciami i oszustwami. Uproszczone formalności w firmach pożyczkowych sprawiają, że do podjęcia niewielkich kwot wystarczy nam wyłącznie dowód osobisty. Oczywiście może się nim posłużyć także złodziej. Aby uniemożliwić wyłudzenie pożyczki na cudze dane osobowe stosuje się właśnie przelew weryfikacyjny. Jak to działa w praktyce?

Przelew weryfikacyjny krok po kroku

Po wypełnieniu wniosku online o przyznanie pożyczki, zostaniesz poproszony o dokonanie przelewu weryfikacyjnego. W tym celu możesz wybrać jedną z metod płatności. Za sprawą platform transakcyjnych obsługujących szybkie płatności, taki przelew można wykonać w ciągu kilku minut. Przelew należy oczywiście wykonać z naszego rachunku bankowego. Dane posiadacza konta muszą być bowiem zgodne z informacjami, które wpisaliśmy we wniosku. W innym wypadku, system wykryje rozbieżności i automatycznie odrzuci nasz wniosek.

W przypadku renomowanych firm pożyczkowych, przelew weryfikacyjny dokonuje się na symboliczną kwotę rzędu jednego grosza lub złotówki. Wymóg dokonania większego przelewu powinien wzbudzić nasze wątpliwości. Po dokonaniu transakcji system w krótkim czasie sprawdzi dane. Jeśli będą one zbieżne, nasz wniosek zostanie przekazany do dalszej realizacji. Teraz, od otrzymania środków na konto bankowe dzieli nas zaledwie decyzja ze strony pracownika firmy pożyczkowej.

Czy przelew weryfikacyjny to jedyny sposób?

Mimo, że przelew weryfikacyjny jest stosowany w wielu serwisach usługowych, część klientów wolałaby zweryfikować podane przez siebie informacje w inny sposób. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej. Liczne firmy pożyczkowe udostępniają bowiem inne metody weryfikowania danych osobowych. Coraz większą popularnością cieszą się służące w tym celu aplikacje mobilne. Czasami, dane można potwierdzić także poprzez załączenie wyciągu z naszego rachunku bankowego.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>