Ferie zimowe 2019 – ile pieniędzy wydadzą Polacy?


Już niebawem rozpocznie się okres ferii zimowych. To nie tylko okres laby od szkoły dla dzieci, ale również idealna okazja dla dorosłych by wziąć urlop i udać się na krótki wypoczynek. Nawet kilka dni spędzonych po za domem może bardzo efektywnie wpłynąć na poziom naszej energii po urlopie. Ile pieniędzy zamierzamy wydać na ferie zimowe w 2019 roku?

Zimowy wyjazd w polskie góry

W trakcie ferii zimowych najwięcej turystów wybiera oczywiście malownicze góry w Polsce. Najwięcej wczasowiczów odwiedzi Tatry i ich stolice – Zakopane. Sprzyjają temu styczniowe zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tatry są również najdroższą opcją wczasów. Kilkudniowy wyjazd wiąże się z wydatkami rzędu 700-1000 PLN. Sama cena noclegu w Zakopanem za noc od jednej osoby często przekracza 100 PLN. Nieco taniej jest w okolicznych miejscowościach, np. Bukowinie. Wysokie ceny panują również w Karkonoszach i Beskidach.

Jeśli marzymy o wyjeździe w góry, ale jednocześnie nie chcemy wydawać tak dużych pieniędzy, najlepszą opcją będą Pieniny lub Góry Świętokrzyskie gdzie cena noclegu waha się w granicach 50-60 PLN. Nieco drożej jest w Bieszczadach. Tutaj, w zależności od wybranej miejscowości zapłacimy za jednodniowy pobyt od 60 do 75 PLN. W mniej obleganych regionach taniej wychodzi również sam pobyt po uwzględnieniu goszczenia w restauracjach i lokalach usługowych.

Aktywne ferie zimowe na nartach lub snowboardzie

Wielu Polaków w trakcie ferii zimowych odwiedza regionalne stoki narciarskie. Za kilkudniowy pobyt w jednej z takich ośrodków zapłacimy od 400 do 500 PLN. Należy tu przede wszystkim uwzględnić koszty noclegu, wyżywienia oraz karnetu na stok narciarski. Oczywiście na większy wydatek muszą się przygotować osoby, które nie posiadają sprzętu i będą zmuszone odwiedzić wypożyczalnię. W ośrodkach niezlokalizowanych w samych górach, koszty wynajmu sprzętu nie są jednak drogie. Przed wyjazdem należy się oczywiście upewnić, czy stok jest czynny. Ważną rolę odgrywa tu sama pogoda.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>