Czy bez dochodów można wziąć pożyczkę?

Nawet zatrudnienie na umowę o pracę nie gwarantuje nam stałego zatrudnienia. Co zrobić, gdy stracimy pracę, a pilnie będziemy potrzebować gotówki? Czy bez dochodów da się wziąć pożyczkę? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Na jakich zasadach udzielane są pożyczki?

Podstawowe pytanie, jakie zadają sobie osoby, które chcą wziąć pożyczkę, brzmi, co trzeba zrobić, by ją otrzymać? Na jakich zasadach udzielane są pożyczki? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, gdzie będziemy o nią wnioskować. Pożyczki udzielane są zarówno w bankach, jak i w parabankach. Coraz częściej można spotkać się, z tym że pożyczki oferowane są także przez osoby prywatne. Co jednak trzeba zrobić, by otrzymać taką pożyczkę?

Na pewno wybrać odpowiednią instytucję finansową, jak również produkt, z którego będziemy chcieli skorzystać. Następnie trzeba wypełnić wniosek pożyczkowy, przedłożyć wymagane dokumenty i poczekać na odpowiedź pożyczkodawcy. Najdłużej trwają procedury w bankach, w firmach pożyczkowych ubieganie się o pożyczkę trwa bardzo krótko, podobnie zresztą jak u osób prywatnych. Mówi się nawet o szybkich pożyczkach.

Również wymagania w tych dwóch przypadkach nie są tak duże, jak w bankach. Nie trzeba przedkładać zaświadczeń o zarobkach, czy wyciągów z konta, więc można nawet stwierdzić, że pożyczka na dowód bez dochodów też jest możliwa. Skoro firmy pożyczkowe nie przykładają do tego wagi, można zataić pewne fakty.

Pożyczki bez dochodów – da się ją wziąć czy nie?

Czy faktycznie tak jest? Czy pożyczka na dowód bez dochodów jest możliwa? Czy przed firmami pożyczkowymi trzeba ukrywać, że nie mamy stałego zatrudnienia? Zasada ubiegania się o kredyty i pożyczki jest jedna – nie ukrywać faktów. Firmy pożyczkowe swoje usługi świadczą każdemu potrzebującemu, co oznacza, że na pomoc finansową może liczyć każdy – zadłużony, z BIK, komornikiem, czy nawet osoba bezrobotna. Odpowiedź na pytanie, czy da się wziąć pożyczkę bez dochodów, pozostaje już tylko formalnością. Oczywiście da się wziąć taką pożyczkę.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>