Kalendarz świąt i dni wolnych w 2019


Przy uwzględnieniu wszystkich weekendów oraz świąt, w roku 2019 czeka nas 114 dni wolnych od pracy. Szykują się też dłuższe weekendy, z czego najlepiej prezentuje się pięciodniowa majówka. W roku 2019 należy pamiętać także o mniejszej liczbie niedziel handlowych. W niektórych miesiącach, zakupów będziemy mogli dokonać tylko w jedną niedzielę. Jak prezentuje się kalendarz świąt i dni wolnych w 2019 roku?

Długi weekend z okazji Nowego Roku

Sylwester nie jest oczywiście dniem ustawowo wolnym od pracy. Jeżeli jednak zdecydujemy się wziąć urlop na ten dzień, czekają nas cztery dni wolne. Nowy Rok wypada bowiem we wtorek. Z tego skwapliwie korzysta wiele osób, które planuje spędzić Sylwester na wyjeździe. Ponadprogramowego dnia wolnego od pracy nie będziemy mieli 6 grudnia, czyli w Święto Trzech Króli. W tym roku, ten dzień świąteczny wypada w niedzielę.

Wiosenna Wielkanoc i długa majówka

W roku 2019 szykują się najcieplejsze święta wielkanocne od kilku lat. Wielkanocna niedziela wypada bowiem 21 kwietnia. Lany poniedziałek może zatem przebiegać w bardzo pogodnej i ciepłej aurze. Mamy nadzieję, że pogoda na przełomie kwietnia i maja dopisze, ponieważ zaraz po świętach czeka nas długi weekend majowy. W tym roku, dni 1-3 maja wypadają od środy do piątku. To idealna okazja aby wykorzystać dzień urlopowy na czwartek i cieszyć się pięciodniową majówką. Kolejny dłuższy weekend możemy natomiast wykorzystać w czerwcu, z okazji Bożego Ciała (20 czerwca).

Dwa długie weekendy w Listopadzie

Dwa ponadprogramowe dni wolne od pracy otrzymamy również w listopadzie. Wszystkich Świętych w roku 2019 wypada na piątek, a zatem kalendarz będzie sprzyjać wyjazdom i odwiedzaniu grobów w innych miastach. Długi weekend czeka nas również z okazji państwowego Święta Niepodległości. Dzień 11 listopada wypada bowiem w poniedziałek. Dzień urlopowy warto sobie zachować na 27 grudnia, jako iż święta bożonarodzeniowe w 2019 roku wypadają na środę i czwartek.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>