Jakie samochody są najczęściej kradzione w Polsce w 2019 roku?


Wielu kierowców przy wyborze używanego auta nie zwraca uwagi na jego niechlubną popularność w święcie przestępczym. Tym czasem, złodzieje najczęściej kradną pojazdy, które są najchętniej wybierane w naszym kraju w komisach. Przestępcy kierują się kilkoma zasadami: Dostępnością danego modelu, jego wartością i popytem, a także łatwością kradzieży. Sprawdź, czy Twój samochód znajduje się liście najczęściej kradzionych aut.

Ranking najczęściej kradzionych aut w Polsce

Jak wspomnieliśmy we wstępie, złodzieje są niezwykle praktyczni i pragmatyczni. Na liście próżno szukać luksusowych aut wartych kilkaset tysięcy złotych. Taki samochód trudno ukraść, a jeszcze trudniej sprzedać. W związku z tym, przestępcy wybierają auta, które cieszą się największą popularnością przeciętnych, polskich nabywców. Pięć pierwszych miejsc w rankingu zajmują pojazdy wyprodukowane przez grupę Volkswagen AG:

1. Volkswagen Golf

2. Audi A4

3. Volkswagen Passat

4. Audi A6

5. Volkswagen Touran

Dopiero na szóstym miejscu w rankingu spotkamy pojazd japoński: Mazdę 6. Auta azjatyckie są chętniej wybierane przez złodziejów w Polsce centralnej oraz wschodniej. Wśród popularnych marek należy wymienić również Skodę i Seata, a zatem, kolejnych członków grupy VAG. Powyższe auta utrzymują swoją wartość i gwarantują złodziejowi prosty i pokaźny zysk.

W jaki sposób złodzieje kradną pojazdy?

Najwięcej kradzieży notuje się w największych miastach Polski. Niechlubną statystkę otwierają miasta: Warszawa, Katowice oraz Wrocław. Zdecydowana większość pojazdów pada ofiarą złodzieja na parkingu osiedlowym lub przy ulicy. Niemniej jednak, złodzieje coraz częściej wykorzystują nieuwagę kierowców i dopuszczają się coraz bardziej zuchwałych kradzieży np. z parkingu przed supermarketem, a także z parkingów podziemnych. Przestępców często nie odstrasza monitoring. Złodzieje preferują auta, które nie rzucają się w oczy i powszechnie występują w danym kolorze.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>