Ile wydadzą Polacy na Sylwestra 2018/2019?


Nawet ponad 1000 PLN – aż tyle wydadzą niektórzy Polacy na spędzenie Sylwestra 2018/2019. Większym wydatkom sprzyja bowiem termin. Sylwester wypada w poniedziałek i mnóstwo ludzi decyduje się na wzięcie urlopu w celu zapewnienia sobie dłuższego weekendu. W związku z tym, spore grono osób planuje także sylwestrowy wyjazd, głównie w góry. Na co wydamy najwięcej pieniędzy by godnie pożegnać rok 2018?

Najdroższy Sylwester w górach

Od wielu lat, polskie góry to niezwykle popularne miejsce do spędzania Sylwestra. O wolne miejsca na balu lub kwatery noclegowe trzeba się starać już w lecie! Ceny również nie należą do najniższych. Kilkudniowy pobyt w górach w okresie sylwestrowym, z noclegiem i wyżywieniem to koszt od 800 PLN. Ponadto pozostaje jeszcze kwestia zabawy. Jeśli świętujemy we własnym gronie, musimy doliczyć niemałe wydatki na alkohol. Bal sylwestrowy w górach to natomiast koszt rzędu 250-500 PLN. Łącznie, przyjemność Sylwestra w górach to wydatek znacznie przekraczający 1000 PLN.

Sylwester w gronie najbliższych

Tradycyjnie, wiele osób zdecyduje się również spędzić Sylwestra w gronie rodziny oraz przyjaciół. To oczywiście najtańsza forma pożegnania 2018 roku. Niemniej jednak, również musimy przygotować portfel na niemałe wydatki. Produkty żywnościowe, alkohol, fajerwerki oraz ewentualne dekoracje okolicznościowe to koszt kilkuset złotych. Oczywiście wyjątkowo huczna zabawa może nastręczyć ponadprogramowych wydatków, o które będziemy martwić się w Nowy Rok.

Na co jeszcze wydajemy pieniądze w Sylwestra?

Wciąż nie uwzględniliśmy wszystkich wydatków, jakie większość z nas ponosi z okazji Sylwestra. Niezależnie czy spędzamy ten dzień na imprezie domowej, na balu czy w gronie znajomych na wyjeździe, chcemy prezentować się elegancko i odświętnie. Kolejne pieniądze wydajemy zatem na kreacje oraz dodatki. Więcej wydają oczywiście kobiety, choć panowie również lubią prezentować się nienagannie i coraz rzadziej skąpią na swój wygląd. Niemałe kwoty zostawiamy także u kosmetyczki lub fryzjera. W efekcie, na Sylwestra często wydajemy więcej niż na święta bożonarodzeniowe.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>