Bierzemy pożyczkę w lombardzie – co możemy zastawić?

Słyszałeś o pożyczkach lombardowych? Nie wiesz, co można zastawić w lombardzie? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst, gdyż może być dla Ciebie źródłem cennych informacji.

Pożyczka w lombardzie – o co w tym chodzi?

Pożyczka lombardowa to rodzaj zobowiązania finansowego udzielanego pod zastaw cennych rzeczy w lombardzie. Pożyczka udzielana na krótki czas, zwykle na jej spłatę mamy od kilku do kilkunastu dni. Dlatego decydując się na jej zaciągnięcie, warto mieć pewność, że będzie nas stać na zwrot pożyczonych pieniędzy.

Pożyczka w lombardzie nie wymaga od nas wielu dokumentów. Wystarczy ważny dowód osobisty, by już się o nią ubiegać. Wystarczy zatem wybrać odpowiedni dla siebie lombard i zgłosić się do niego po wsparcie finansowe.

Pożyczka w lombardzie – co możemy zastawić?

A więc co można zastawić w lombardzie? Jest tego całkiem sporo… Przede wszystkim pod zastaw możemy oddać swoją biżuterię. Lombardy chętnie przyjmują drogocenne kamienie, jak również biżuterię nimi wzbogaconą. Nie mają nic przeciwko też złotej biżuterii, więc pod zastaw jednakowo możemy oddać kolczyki, pierścionki, bransoletki, czy łańcuszki. Zastawem pożyczki lombardowej może być też sprzęt komputerowy – od laptopów, po notebooki, czy komputery stacjonarne.

Lombardy akceptują także telefony komórkowe, zegarki elektroniczne (smartwatche), czy konsole do gry. Pod zastaw możemy oddać różnego typu dzieła sztuki. Najczęściej przedmiotem pożyczki są drogocenne obrazy, ale lombardy nie mają też nic przeciwko innym dziełom sztuki. Chętnie akceptują rzeźby, czy inne rękodzieło, ale pamiętajmy, że faktycznie musi być ono wartościowe. Pod zastaw w lombardzie możemy także oddać antyki i starocie, które stają się coraz cenniejsze.

Jednak to nie wszystko, ostatnio słyszy się o oddawaniu pod zastaw pojazdów. Z pewnością na samochód osobowy można uzyskać wyższą pożyczkę, lecz pamiętajmy, że nie zawsze może być ona dla nas korzystna. Istnieje wiele firm pożyczkowych, które mogą zaoferować pożyczkę na ciekawszych warunkach.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>