10 grzechów popełnianych przez pożyczkobiorcę


Pożyczka gotówkowa może być idealnym rozwiązaniem dla chwilowych problemów finansowych. Należy jednak rozsądnie korzystać z tego produktu finansowego. Tymczasem, wiele osób decydujących się na pożyczkę popełnia szereg poważnych błędów. W ten sposób pożyczka może stać się źródłem kłopotów. Jakie grzechy najczęściej popełniają pożyczkobiorcy?

1. Jeden z grzechów głównych to mylne interpretowanie oprocentowania nominalnego. Pamiętajmy, że o całkowitych kosztach pożyczki informuje nas wskaźnik RRSO, który po za oprocentowaniem uwzględnia także prowizję oraz koszty ubezpieczenia.

2. Pożyczkobiorcy często podejmują pośpieszne decyzje pod wpływem emocji. W ten sposób łatwo wybrać niekorzystną ofertę, która nie poprawi naszej sytuacji finansowej.

3. Reklama firmy pożyczkowej lub banku prezentuje tylko „pozytywne” informacje o ofercie. Warto jednak zapoznać się ze szczegółami, aby odkryć ewentualne haczyki.

4. Kolejny grzech to nieczytanie dokładnych warunków umowy. W ten sposób możemy pominąć ważne kwestię, które wpłyną na to, że pożyczka nie będzie dla nas korzystna.

5. Osoby zadłużone często podejmują kolejne pożyczki w celu spłaty poprzednich zobowiązań. Nierozważne decyzje często mogą prowadzić do wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

6. Każda pożyczka wiąże się z dodatkowymi kosztami ponoszonymi przez klienta. Powinniśmy o tym pamiętać i korzystać z tego produktu tylko wtedy gdy jest to konieczność.

7. Pożyczkobiorcy decydujący się na chwilówkę często nie analizują swojej sytuacji i nie upewniają się, czy będą w stanie spłacić zobowiązanie w tak krótkim czasie.

8. Grzechem związanym z pożyczkami jest brak oszczędności. Powinniśmy odkładać pieniądze na czarną godzinę lub na wymarzony zakup, aby uniknąć kosztów związanych z kredytem.

9. Pożyczkobiorcy zalegający ze spłatą długu nie chcą współpracować z bankiem lub firmą pożyczkową. W ten sposób nie da się polubownie załatwić problemu. Wierzyciele decydują się zatem na bardziej radykalne kroki na drodze sądowej.

10. Brak wiedzy z zakresu finansów nie jest grzechem, jednak pożyczkobiorca powinien posiadać przynajmniej podstawowe informacje na temat działania rynku pożyczkowego.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>