Karta przedpłacona – jak działa karta prepaid?


Z roku na rok, dokonywanie płatności przez Internet staje się dużo prostsze i wygodniejsze. Coraz większy nacisk kładzie się również na bezpieczeństwo i anonimowość klientów. O ile zachowanie tych standardów nie do końca jest możliwe w przypadku tradycyjnych kart, o tyle zastosowanie znajduje tu właśnie karta przedpłacona zwana również kartą prepaid. Jak działa oraz w jakich sytuacjach najczęściej posługujemy się kartą przedpłaconą?

Szybkie przelewy przez Internet

Czasami z różnych przyczyn nie jesteśmy w stanie opłacić naszego zakupy online poprzez szybki przelew bankowy. Takie sytuacje zdarzają się często przy okazji zakupów w zagranicznych sklepach. Z pomocą przychodzi nam karta prepaid, którą możemy wykorzystać jak tradycyjną kartę płatniczą. Posiada ona z góry ustalony limit wydatków, który możemy w dowolny sposób rozdysponować. Przepłacone karty płatnicze wydaje m.in. Visa oraz Mastercard. Z kartą prepaid spotkamy się także w przypadku wielu sklepów online i serwisów usługowych.

Bezpieczeństwo i anonimowość karty prepaid

Największym atutem karty prepaid są anonimowe płatności, które, z oczywistych przyczyn, mogą być wykorzystywane w bardzo różnych celach. Niestety, są one powszechnie używane także przez przestępców, którzy w ten sposób mogą dokonać różnych płatności. Karta przedpłacona nie jest bowiem podpięta do żadnego banku i można ją zakupić w kiosku i sklepach z elektroniką. Jest to również bardzo bezpieczna forma płatności. W przypadku kradzieży tracimy jedynie kwotę, która pozostała w danym momencie na karcie.

Karta prepaid idealnym prezentem dla bliskich?

W ostatnich latach, karta prepaid coraz częściej znajduje zastosowanie jako prezent dla naszych bliskich. Kartę podarunkową możemy zakupić w drogeriach kosmetycznych, sklepach odzieżowych oraz wielu innych miejscach. Z całą pewnością jest to prezent bardziej gustowny od koperty wypełnionej gotówką. Ponadto, w dobie płatności bezgotówkowych znacznie częściej korzystamy właśnie z karty płatniczej.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>