Alert BIK jako skuteczna metoda ochrony przed wyłudzeniem


W dobie uproszczonych procedur finansowych na rynku pożyczkowym, dowód osobisty wystarczy by do sfinalizowania transakcji i podjęcia zobowiązania. Wystarczy chwila nieuwagi aby zagubić dokument, który może dostać się w niepowołane ręce. Temat wyłudzeń jest coraz głośniejszy co powinno nas skłonić do refleksji. Jak uchronić się przed podobnymi zdarzeniami? Skuteczną ochronę przed wyłudzeniem może Ci zagwarantować alert Biura Informacji Kredytowej.

Co może Ci zaoferować usługa alertu BIK?

Alerty BIK to przede wszystkim sposób na uchronienie się przed wyłudzeniem pożyczki na nasz dowód osobisty. Większość firm pożyczkowych weryfikuje zdolność kredytową klienta w Biurze Informacji Kredytowej. W sytuacji, gdy pożyczkodawca będzie ubiegał się o informacje na nasz temat, otrzymamy powiadomienie SMS lub E-mail co pozwoli nam zareagować. Ponadto, możemy otrzymywać także powiadomienia o nieterminowych spłatach zobowiązań, o zakończeniu spłaty, a także o ewentualnej zmianie naszej oceny kredytowej w BIK.

Jak zachować się w przypadku próby wyłudzenia?

W momencie gdy firma pożyczkowa lub bank będą sprawdzać informacje na nasz temat, otrzymamy alert wraz z numerem telefonu, pod który powinniśmy się skontaktować. W rozmowie z pracownikiem BIK należy zgłosić, że nie podejmujemy obecnie żadnego zobowiązania. Pracownik ustali firmę lub bank, w której złożono wniosek i poinformuje pożyczkodawcę o próbie wyłudzenia. To zablokuje dalsze rozpatrywanie wniosku i uniemożliwi podjęcie zobowiązania. My natomiast będziemy musieli zastrzec dowód osobisty i wystąpić o wyrobienie nowego dokumentu.

Czy warto uruchomić usługę alertów Biura Informacji Kredytowej?

Zważając jak proste jest podjęcie pożyczki na dowód oraz to, że po fakcie trudno udowodnić oszustwo, warto podjąć środki prewencyjne. Wystarczy zarejestrować się w systemie internetowym Biura Informacji Kredytowej korzystając z naszych danych osobowych. Po potwierdzeniu tożsamości będziemy mogli wykupić pakiet usług. Powiadomienia BIK to koszt 24 PLN za cały rok. To niewygórowana cena jak na skuteczną ochronę przed wyłudzeniami pożyczek lub kredytów.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz używać tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>